درونت را جستجو کن

تصویر کتاب درونت را جستجو کن چاپ دوم

درونت را جستجو کن

تقویت هوش هیجانی بر پایه ذهن‌آگاهی هدیه‌ای از گوگل برای رسیدن به موفقیت، شادمانی و صلح جهانی

درونت را جستجو کن

نویسنده: چید_منگ تن

مترجم: کتایون خدایی

وقتی با جدیت درگیر پیدا کردن پاسخ برای سوالات عمیق و چرایی زندگی‌ام شده بودم، سوالاتی از این قبیل به ذهنم رسید: من چرا زنده‌ام؟ هدف از زندگی من چیست؟ من برای چه در این دنیا آفریده‌شده‌ام؟

همه‌چیز ظاهراً عالی و بی‌نقص به نظر می‌رسید و جایی برای نارضایتی نداشتم اما چیزی از درون من را آزار می‌داد که مانع رضایت و لذت بردن از شرایطم می‌شد.من به دنبال پیداکردن این دلیل شب و روز بین کتاب‌ها و سخنرانی‌ها و موتور جستجوی گوگل سرگردان بودم. هرکجا مطلبی درباره هدف و رسالت یا خودشناسی و خودآگاهی پیدا می‌کردم می‌خواندم یا اگر سخنرانی یا کارگاهی در این زمینه پیدا می‌کردم بی‌درنگ شرکت می‌کردم.

در حین این مسائل به ‌دنبال دارویی برای کاهش استرس و کنترل احوالاتم با موضوعی جدید و جذاب آشنا شدم به نام مایندفولنس «ذهن‌آگاهی». با انجام تکنیک و مراقبه‌های متفاوت آن کم‌کم تغییرات جالبی در خود احساس می‌کردم. این تمرینات و موضوعات مرتبطی که هر روز می‌آموختم دریچه‌ای جدید به زندگی‌ام گشود. به قول معروف زمانی‌که شاگرد آماده باشد استاد از راه می‌رسد. آشنایی و ورود این موضوعات به زندگی‌ام برایم سرآغازی دیگر بود. موضوعاتی که هر روز مرا کنجکاوتر و آرام‌تر می‌کردند. انگار آمده‌بودند تا در یکی از سخت‌ترین دوران زندگی‌ام به دادم برسند.

ارتباط عمیق و تجربی خاصی با موضوع ذهن‌آگاهی در من ایجاد شد. انگار جوابم را یافته‌بودم. از تاثیرات آن بر خودم هر روز اطمینان بیشتری می‌یافتم و در دل می‌خواستم تا بقیه انسان‌ها هم با آن آشنا شوند؛ چون به این باور رسیده‌بودم که اگر این‌ها را زودتر می‌دانستم بهتر مسائلم را جلو می‌بردم. در این احوالات با دوره هوش هیجانی شرکت گوگل بر پایه ذهن‌آگاهی آشنا شدم. این‌که این موضوع از دید مهندسی و علمی بررسی و تدریس می‌شد بیشتر توجهم را جلب کرد.شرکت و حضور در دوره‌ی اختصاصی تربیت مربی این دوره یکی از بهترین اتفاقات زندگی‌ام بود.

بعد از اتمام دوره درحالی‌که شرایط ماندن برایم مهیا بود، تصمیم به بازگشت به وطن گرفتم. می‌خواستم از آنجا شروع کنم و در راستای هدف بنیان‌گذار دوره، از مهندسان پیشکسوت گوگل، که می خواهد در جهت صلح جهانی این مطالب را به گوش همه افراد کره زمین برساند. قدم بردارم. در این مسیر برای ارائه بهتر مطالب وجود کتاب می توانست بهتر کمک کند. متأسفانه نسخه ترجمه‌شده موجود در بازار مطلوب من نبود. بنابراین دست به کار ترجمه شدم تا نسخه درست‌تری از این کتاب را به بازار ارائه کنم. امیدوارم که این کتاب در جهت بالا بردن آگاهی و روشنگری برای هموطنان عزیزم مفید باشد.

کتایون خدائی، مترجم

چید_منگ تن

نویسنده

چید-منگ تن مهندس شاد و شوخ‌طبع شرکت گوگل است که به قول خودش کسی نمی‌تواند منکرش شود. به عنوان یکی از اولین مهندسان گوگل، او در ساخت نخستین سرویس جستجوگر موبایل نقش داشته و رهبری تیم کنترل کیفیت جستجوی گوگل را برعهده داشته است.

کتایون خدائی

مترجم

در حال حاضر بعد از پذیرفته شدن در دوره مربی‌گری دوره مایندفولنس و هوش هیجانی، گذراندن و دریافت مدرک آن از شرکت گوگل، مشغول تدریس دور نهم این دوره در کلینیک مشاوره و روان‌شناسی هانا است

کتاب درونت را جستجو کن

کتاب پرفروش نیویورک تایمز

ما، انسان‌ها، توانایی تغییر را داریم. کتاب «درونت را جستجو کن» نشان می‌دهد که چگونه مهندس گوگل، چید-منگ تن ترکیبی خلاقانه‌ از تمرین‌های کهن مراقبه ذهن‌آگاهی و مباحث معاصر هوش هیجانی خلق کرده است. کتاب “درونت را جستجو کن” می‌گوید برای پرهیز از بعضی نتایج، باید شرایطی را که باعث ایجاد آن‌ها شده است، تغییر داد. با تغییر الگوهای ذهنتان، می‌توانید نتایج ادراکی و احساسی آن را هم تغییر دهید و به آرامش و شادی درونی دست یابید.          _دالای‌لامای مقدس _

 

جیمی کارتر، سی‌ونهمین رئیس‌جمهور آمریکا

« این "درونت را جستجو کن" پر است از نصایح خوب. من بیشتر از هر‌چیزی این نگرش منگ را می‌پسندم که معتقد است بیان حس همدردی و شفقت با دیگران باعث شادی درونیِ ما می‌شود.»

اس.ار.نیتان، ششمین رئیس‌جمهور سنگاپور

«در زمانه‌ای که کتاب‌های بسیاری درباره‌ی موضوعاتی مثل رهبری، استراتژهای، حکومت و موضوع‌های دیگر چاپ می‌شود، من چید-منگ را به خاطر شجاعتش برای نوشتن "درونت را جستجو کن " درباره‌ی هوش هیجانی که «شناخت خود» هسته اصلی آن را تشکیل می‌دهد، تحسین می‌کنم. راهنمایی‌ها و تمرین‌های پیشنهادی او به پیشرفت همه جنبه‌های زندگی‌مان کمک و ما را به جریانی هدایت می‌کند که جهانی با صلح و شادی عظیم را ممکن سازد.»

می‌خواهید حامی فرهنگی کتاب معنا باشید؟

به دنبال خرید عمده کتاب هستید؟

نشر کتاب معنا این امکان را برای افراد، سازمان‌ها و موسسات فراهم نموده است تا بتوانند کتاب مورد نظر خود را با لوگو و مقدمه خودشان خریداری کنند.

اگر می‌خواهید حامی فرهنگی کتاب معنا باشید

کتاب‌های مرتبط

0 پاسخ به "درونت را جستجو کن"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به "موسسه توسعه مدیریت و فن مدیران عصر نادین اندیشه ( معنا )" است. © 2021

منوهای نصب در پنل مدیریت

اگر بسته خرید شما شامل یکی از کتاب‌های معنا است، با وارد کردن کد تخفیف" کتاب معنا" از ارسال رایگان بهره‌مند شوید
This is default text for notification bar