پیش‌بری استراتژی دیجیتال

پیش‌بری استراتژی دیجیتال

راهنمایی برای خلق دوباره کسب و کارتان

پیش‌بری استراتژی دیجیتال

نویسنده: سونیل گوپتا

مترجم: شاهین حقی

چه جادویی در مفهوم دیجیتال نهفته است؟

 آیا همین صفر و یک‌هایی که در امواج رادیویی، سیم مسی و مدارهای مجتمع جریان دارند، تمام ماجرای دیجیتال را بازگو می‌کنند؟ آیا دستاوردهای مهندسی از قبیل اپلیکیشن‌های ریز و درشت نرم‌افزاری، سنسورها و پلتفرم اینترنت اشیاء، یا الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، بدون بینش راهبردی و تدابیر فرامهندسی، می‌توانند مزیت‌های انکارناپذیر دیجیتالی‌ شدن را به سازمان‌ها و جوامع انسانی بیاورند؟

«پیش‌بری استراتژی دیجیتال» خروجی پروژه ده ساله یک تیم کاری باکیفیت، با مدیریت یکی از اساتید برجسته مدرسه کسب‌وکار هاروارد، پروفسور سونیل گوپتا است. تعداد، تنوع و عمق مطالعات موردی روایت‌شده در این کتاب بی‌نظیر است.

روایت تحول دیجیتال این همه شرکت ریز و درشت، از غول‌های دیجیتالی مانند آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل گرفته تا شرکت‌های نوپا و کمتر شناخته‌شده‌ای که با آفرینش مدل‌های کسب‌وکار و خدمات جدید، سبب گسلاندن شرکت‌های قدیمی پیشگام شدند و حتی شرکت‌های غیردیجیتالی بزرگ و جاافتاده‌ای مانند بست‌بای، هنکل، آدیداس و مسترکارت که در معرض تهدید فناوری دیجیتال قرار گرفته‌اند، کتاب را برای گروه بزرگی از مخاطبان، خواندنی و قابل استفاده کرده است: از فعالان اکوسیستم دیجیتالی و استارت‌آپی گرفته تا مدیران شرکت‌های غیردیجیتالی و حتی مشاوران و دانشجویان مهندسی و مدیریت. به‌علاوه، این مطالعات موردی برخلاف آنچه در اغلب کتاب‌های مشابه این حوزه متداول است، در یک باکس و به صورت یک‌جا روایت نشده‌اند، بلکه ده‌ها بار در گفتارهای مختلف و به فراخور مطلب و لنز تحلیل مربوطه بازخوانی شده‌اند.

«پیش‌بری استراتژی دیجیتال» از معدود کتاب‌های این حوزه است که در بخش‌هایی هماهنگ، تحول دیجیتال سازمان‌ها را با چهار لنز استراتژی و مدل کسب‌وکار، مدیریت زنجیره ارزش و عملیات، بازاریابی و سازماندهی مورد توجه قرار می‌دهد. این جامعیت برای رساندن پیغام اصلی کتاب به مخاطبان، یک ویژگی کلیدی به نظر می‌رسد: اینکه 

«برای موفقیت در متحول کردن سازمان و کسب‌وکارتان نمی‌توانید همه چیز را تنها با یک لنز ببینید و اگر فقط با یکی از بخش‌ها سروکار داشته باشید و بقیه را کنار بگذارید، احتمالاً موفق نمی‌شوید».

شاهین حقی،مترجم

سونیل گوپتا،نویسنده کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال

سونیل گوپتا

نویسنده

سونیل گوپتا، استاد ادوارد دابلیو کارتر در مدرسه کسب‌وکار هاروارد است. ایشان ریاست برنامه مدیریت عمومی و ریاست مشترک برنامه مدیریت اجرایی پیش‌بری استراتژی دیجیتال این مدرسه را هم برعهده دارد.

شاهین حقی دانش‌آموخته مهندسی الکترونیک و MBA از دانشگاه صنعتی شریف است و در 23 سال گذشته مشغول توسعه محصولات و  کسب‌وکار‌های دیجیتال و تدریس و مشاوره به کارآفرینان و کسب‌وکار‌های این حوزه بوده است.

کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال از زبان هاروارد بیزنس ریویو

تحول دیجیتال دیگر خبری جدید نیست، یک ضرورت است!

چگونه است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ در صنایع سنتی با موفقیت توانسته‌اند کسب‌وکارهایشان را به شیوه‌های واقعاً تحول‌آفرین، دیجیتالی کنند. نیویورک‌تایمز -دژ مستحکم رسانه‌های سنتی- پا به عرصه دیجیتال گذاشته است. بست‌بای در مقابله با تهدید آمازون، کسب‌وکارش را متحول کرده است؛ و تحلیل داده مکمل کسب‌وکار تجهیزات کشاورزی جان دیر شده است.
اگر فقط دستی از دور بر آتش دیجیتال داشته باشید یا واحدی مستقل و کوچک برای دیجیتالی کردن راه بیندازید -همان کاری که بیشتر شرکت‌ها انجام می‌دهند- موفق نخواهید شد. بلکه باید هسته کسب‌وکارتان را از اساس متحول کنید و مطمئن شوید استراتژی دیجیتال همه جوانب سازمان‌تان را دربرمی‌گیرد

نظر آر.مارتین.چاوز در مورد پیش‌بری استراتژی دیجیتال

آر. مارتین. چاوز،معاون اجرایی و مدیر ارشد مالی شرکت گلدمن ساکس

«سونیل گوپتا درباره متحول کردن کسب‌و‌کارها با فناوری عمیقاً فکر کرده، با نوآورانِ صنایع مختلف صحبت کرده و یافته‌هایش را به شیوه‌ای گیرا و قابل‌فهم بیان کرده است. کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال، برای همه کسب‌و‌کارهای صنایع مختلف در عصر دیجیتال امروز نکات زیادی دارد.»

نظر آر.مارتین.چاوز در مورد پیش‌بری استراتژی دیجیتال

دیوید کنی، معاون ارشد آی‌بی‌ام واتسون و آی‌بی‌ام کلود:

«…. از آن‌جا که یادگیری ماشینی و تکنولوژی‌های دیگر هم‌چنان در حال تحول‌اند، این کتاب، منبعی به‌هنگام و مناسب برای تمام خوانندگانی است که می‌خواهند در دهه پیش رو، حرفی برای گفتن داشته باشند.»

می‌خواهید حامی فرهنگی کتاب معنا باشید؟

به دنبال خرید عمده کتاب هستید؟

نشر کتاب معنا این امکان را برای افراد، سازمان‌ها و موسسات فراهم نموده است تا بتوانند کتاب مورد نظر خود را با لوگو و مقدمه خودشان خریداری کنند.

اگر می‌خواهید حامی فرهنگی کتاب معنا باشید

کتاب‌های مرتبط

0 پاسخ به "پیش‌بری استراتژی دیجیتال"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به "موسسه توسعه مدیریت و فن مدیران عصر نادین اندیشه ( معنا )" است. © 2021

منوهای نصب در پنل مدیریت

اگر بسته خرید شما شامل یکی از کتاب‌های معنا است، با وارد کردن کد تخفیف" کتاب معنا" از ارسال رایگان بهره‌مند شوید
This is default text for notification bar